понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 121
home Фудбал

Сари: Нашето напаѓачко трио е во одлична форма

Сари: Нашето напаѓачко трио е во одлична форма

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, искажа задоволство од играта на неговиот тим на вчерашниот натпревар против Удинезе (3:1). Тој го потенцира напаѓачкиот ред на тимот.

– За прв пат по Лигата на шампионите, успеавме да покажеме навистина напаѓачки натпревар. За 60 минути дејствувавме на високо ниво, а нашето напаѓачко трио е во одлична форма. Нашите напаѓачи исто така напорно работеа во одбраната и ги притиснавме првите 60 минути. Во нападот тие направија сè што јас побарав од нив. Тие брзо ги менуваа позициите и имаа солидна ефикасност, рече Сари.

Јувентус е прв на табелата во Серија А со 39 бода, два повеќе од Интер кој вечерва го игра својот дуел од 16. коло.

Коронавирус