понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 189
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Босилово

home Фудбал

Сари ќе се врати на клупата на Јувентус за натпреварот со Фиорентина

Сари ќе се врати на клупата на Јувентус за натпреварот со Фиорентина

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, ќе се врати на клупата на италијанскиот шампион по паузата за репрезентативните настапи, информира „Газета дело спорт“.

Шеесет годишниот фудбалски стручњак вчера го водеше последниот дел од тренингот на „бјанко-нерите“.

Сари поради пневмонија не беше во можност да му помогне на тимот на почетокот на сезоната со Парма и Наполи, на кои Јувентус постигна шест бода.

Следниот натпревар Јувентус ќе го игра на 14 септември во Фиренца со Фиорентина во 3. коло од Серија А.

Парламентарни избори 2020