среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Фудбал

Сари им донесе лаптоп на новинарите за да докажe дека Кејн бил во офсајд

Сари им донесе лаптоп на новинарите за да докажe дека Кејн бил во офсајд

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, смета дека главниот арбитер Мајкл Оливер направил грешка во полуфиналниот натпревар од Лига купот против Тотенхем при користење на системот ВАР. Италијанскиот стручњак пред новинарите донесе лаптоп со видео-снимка за да докаже дека Тотенхем неправедно добил пенал.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Хари Кејн по досудениот удар од 11 метри.

– Го гледав видеото од нашата камера. Имаше офсајд. Нашата камера беше во линија со Кејн. Убаво се гледа дека во офсајд беше неговата глава и колено, изјави Сари.

Средбата заврши 1:0 за Тотенхем, а реваншот е на 24 јануари на теренот на Челзи. 

МИА