четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Фудбал

Санчо ќе го пропушти првиот натпревар против Манчестер сити поради повреда

Санчо ќе го пропушти првиот натпревар против Манчестер сити поради повреда

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо сè уште закрепнува од повредата здобиена на почетокот на март.

Дваесет и едногодишниот играч за врска најверојатно ќе биде надвор од првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите на УЕФА против Манчестер сити закажан за утре.

Санчо ги пропушти вчерашните тренинзи, објави „Атлетик“.

Во исто време, до реваншот со „граѓаните“, закажан за 14 април, играчот најверојатно ќе има време да закрепне.

Коронавирус