вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Фудбал

Само овој фудбалер на Реал знаел за одлуката на Зидан

Само овој фудбалер на Реал знаел за одлуката на Зидан

Сега веќе поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изјави дека за неговата одлука знаел само капитенот Серхио Рамос.

– Од тимот за мојата одлука знаеше само капитенот Серхио Рамос. Тој се однесуваше со почит и беше вистински капитен.

Французинот кажа дека нема намера во блиска иднина да тренира друг клуб.

– Нема да тренирам друг клуб. во многу скоро време. Си одам со цел во Реал да дојдат нови лица и да донесат свежина, бидејќи тимот почна да заостанува во развојот. Ќе беше тешко да го водам со успех тимот и следната сезона. Сакав да се разделам победнички, објасни Зидан.

МИА

Коронавирус