сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 81
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Фудбал

Само еден контролен натпревар за Баерн Минхен во зимската пауза

Само еден контролен натпревар за Баерн Минхен во зимската пауза

Баерн Минхен ќе одигра само еден меч пред продолжението на Бундеслигата.

Баварците ќе играат со Ал Ахли за време на посетата во Катар.

Германскиот шампион во Емиратите оди со 25 играчи, вклучувајќи го и новиот Сандро Вагнер.

Баерн ја започна втората половина на сезоната во Германското фудбалско првенство на 12 јануари против Баер Леверкузен.

Коронавирус