недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Само бод за Реал на првиот натпревар од новата сезона во Лига 1

Само бод за Реал на првиот натпревар од новата сезона во Лига 1

Актуелниот шпански шампион, Реал Мадрид, одигра само 0:0 со Реал Сосиедад, синоќа во мечот од 2. коло во новата сезона од Ла Лига.

За Реал ова беше прв дуел оваа сезона.

Домашниот натпревар од 1. коло со Гетафе беше одложен.

На другите неделни средби:
Хуеска Кадиз 0:2
Бетис – Ваљадолид 2:0
Гранада – Алавес 2:1.

Коронавирус