петок, 23. октомври 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Само бод за Интер на гостувањето во Фиренца

Само бод за Интер на гостувањето во Фиренца

Во последниот неделен дуел од 16.коло во италијанската Серија А, Фиорентина и Интер одиграа нерешено 1:1. Гостите од Милано беа пред освојување на три бода, но му дозволија на Влаховиќ да постигне гол во судиското надополнување.

И со освоениот бод, Интер се врати на врвот на табелата во Италијанското фудбалско првенство, но сега има ист број бодови, по 39, со актуелниот шампион Јувентус.

Трет е Лацио со 33 бода и натпревар помалку, вечер од 20:45 часот игра со Каљари на гостински терен

Коронавирус