петок, 30. септември 2022. Вести денес: 64
home Фудбал

Салах: Роналдо е најдобриот играч во историјата на Реал

Салах: Роналдо е најдобриот играч во историјата на Реал

Играчот за врска на Ливерпул, Мохамед Салах, зборуваше за Реал Мадрид, ривалот на „црвените“ во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

– Во моментов, Реал Мадрид ги нема Кејлор Навас, Кристијано Роналдо и Герет Бејл, кои играа во финалето на Лигата на шампионите во 2018 година. Дали Мадрид е подобар или полош ако се спореди со тој тим? Тие загубија одлични играчи како Кристијано, кој е најдобриот фудбалер во историјата на овој клуб. Ова е човек кој постигна многу голови. Во исто време, тие го потпишаа Азар. Еден нема среќа со повредите … Но, тимот се смени. Сега Реал Мадрид е во четвртфиналето, има одлични играчи, но им недостасуваат головите на Роналдо, изјави Салах.

Ливерпул ќе игра со Реал Мадрид на гости на 6 април. Реваншот е закажан за 14 април.

Коронавирус