сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 48
home Фудбал

Салах пред трансфер во големиот ривал на Ливерпул

Салах пред трансфер во големиот ривал на Ливерпул

Со месеци се шпекулира за заминувањето на Мохамед Салах од Ливерпул и според информациите од Андлија тоа ќе се случи во најскоро време,

Египќанецот може да ги засили Реал Мадрид, Барселона или Пари Сен Жермен,а исто така бомбастични вести доаѓаат од Германија. Новинарот на угледниот „Билд“, Кристијан Фолк, известува дека Салах е на списокот со желби на Томас Тухел во Челси,

Сепак, големото прашање е дали Салах би сакал да се врати во клубот што практично го избрка. Египќанецот пристигна на „Стемфорд Бриџ“ од Базел во 2014 година како голем талент за 16.000.000 евра, но тој не играше. Тој премина на позајмица во Фиорентина и Рома, кои го купија во 2016 година и го продадоа на Ливерпул за 42.000.000 евра 12 месеци подоцна.

 

Коронавирус