понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 98
home Фудбал

Салах може да го замени Мбапе во ПСЖ

Салах може да го замени Мбапе во ПСЖ
Liverpool v Wolverhampton Wanderers - Premier League - Anfield Liverpool s Mohamed Salah reacts during the Premier League match at Anfield, Liverpool. No use in betting, games or single club/league/player publications. RESTRICTIONS: EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists, club/league logos or live services. Online in-match use limited to 120 images, no video ... PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxONLY Copyright: xPeterxPowellx 56978834

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах, може да се пресели во Пари Сен-Жермен во летниот преоден рок.

Според „TF1“, 28-годишниот Египќанец треба да го замени Килијан Мбапе. Договорот на Мбапе со парижаните завршува во 2022 година, па многу веројатно тој ќе биде продаден ова лето.

Во тековната сезона, Салах одигра 30 натпревари во Премиер лигата, на кои постигна 19 гола и забележа три 3 асистенции.

Порталот „Transfermerkt.com“ го проценува фудбалерот на 110 милиони евра.

Коронавирус