вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Салах изјави дека сеуште не добил нов договор од Ливерпул

Салах изјави дека сеуште не добил нов договор од Ливерпул

Фудбалерот на Ливерпул Мохамед Салах, има договор со овој тим до 2023 година, а на прашањето зошто не го продолжи договорот, тој изјави дека досега не добил понуда од клубот.

– Никој во клубот не зборувал со мене на оваа тема, не можам да кажам ништо повеќе од тоа бидејќи не сум добил понуда.Навистина е убаво да победуваш, сакам пак да ги освојам Премиер лигата и Лигата на шампионите, важен дел од нашата работа е да освојуваме трофеи, – изјавил Салах.

Египетскиот репрезентативец постигна 120 голови за Ливерпул од 2017 година.

ЕУРО 2020

Македонија