понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 153
home Фудбал

Сакаше да прослави гол со фановите, цел стадион се молеше да преживее: Косовски фудбалер падна во дупка среде теренот (ВИДЕО)

Сакаше да прослави гол со фановите, цел стадион се молеше да преживее: Косовски фудбалер падна во дупка среде теренот (ВИДЕО)

Косовскиот фудбалер Бенџамин Кололи го постигна победничкиот гол за Цирих на гостувањето кај АЕК.

26-годишниот играч за врска погоди од белата точка за победа на Цирих, а потоа сакајќи голот да го прослави со навивачите на својот тим, тој најпрвин ја прескокна оградата, а потоа падна во дупка која што ги делеше трибините и теренот.

За среќа, помина без повреди, погледнете.

Коронавирус