вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Сакаше да испадне смешен, но стана безобразен: Срамен потег на Диего Коста во пандемија на коронавирус (ВИДЕО)

Сакаше да испадне смешен, но стана безобразен: Срамен потег на Диего Коста во пандемија на коронавирус (ВИДЕО)

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста се однесувал непрофесионално и срамно после натпреварот со Ливерпул во кој неговиот тим после продолжувањето изборил четирифинале на Лига на шампионите.

После мечот, новинарите посакале да го слушнат неговиот впечаток од мечот, веројатно и да го прашаат за тоа зошто не се поздравил со тренерот, но тој применил срамна тактика.

Кашлал во правец на новинарите кои го повикале за изјава и минал низ микс зоната, правејќи пародија поради општата паника во светот поради коронавирусот.

Локални избори 2021