петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 155
home Фудбал

Садио Мане успешно опериран

Садио Мане успешно опериран

Репрезентативецот на Сенегал и член на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Садио Мане, успешно e опериран по повредата на раката.

Мане пред два дена се врати од репрезентативната должност повреден, откако на тренинг со сенегалскиот национален тим го скршил палецот на левата рака.

Фудбалерот бил опериран во локална болница во Ливерпул.

Тој по препорака на лекарите нема да игра следниот период.