понеделник, 24. февруари 2020. Вести денес: 165
home Фудбал

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида (ФОТО)

Руни во нова авантура – го фатија жив со шанкерка на Флорида (ФОТО)

Бракот на Вејн Руни е во опасност откако таблоидот Сан објави фотографии од него како си заминува од ноќен бар на Флорида со шанкерка во 2:30 часот по полноќ.

Со неа бил речиси десет часа во клубот каде консумирале голема количина алкохол. Потоа заминале заедно со автомобилот на шанкерката и се упатиле во непознат правец.

Руни е на Флорида на подготовки пред почетокот на новата сезона со својот тим ДЦ Јунајтед и таму ќе остане 12 дена.

Извор: Спортклуб.мк