понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 173
home Фудбал

Руни излезе од контрола: Му се внесе во лице на судијата и му се обрати со овие безобразни зборови (ВИДЕО)

Руни излезе од контрола: Му се внесе во лице на судијата и му се обрати со овие безобразни зборови (ВИДЕО)

Вејн Руни го загуби натпреварот на гостувањето во Ванкувер со својот ДЦ Јунајтед, а според реакциите, англиската фудбалска легенда едвај чека да се врати во својата земја.

Во 74-тата минута од натпреварот Руни беше заменет, а од непознати причини му се внесе во лице на судијата и почна да го пцуе.

Какво безобразни зборови му изнакажа, слушнете:

По натпреварот фудбалерот се пожали на Твитер дека цело време мора да патува низ САД на натпреварите и тоа со патнички авиони. Инаку, европските фудбалери се навикнати да патуваат со чартер или со приватни летови, додека поради правилата на американската лига, фудбалерите само четири пати во сезоната патуваат со чартер летови на натпреварите.

Легендарниот фудбалер во јануари се враќа во Англија, каде ќе потпише 18-месечен договор со второлигашот Дерби Каунти. Таму неделно ќе добива по 100.000 фунти.