понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 45
Во живо

Ијава на Ленин Јовановски од „Слобода превоз“

home Фудбал

Руиз може да си оди од Наполи за 50 милиони евра

Руиз може да си оди од Наполи за 50 милиони евра

Наполи е подготвен да го продаде Фабиан Руиз, откако преговорите за нов договор влегоа во „ќорсокак“, јавија италијанските медиуми, додавајќи оти цената што клубот од Неапол ќе ја бара за Шпанецот е 50 милиони евра.

Руиз има договор со Наполи до јуни 2023 година, а обидот на италијанскиот прволигаш за продолжување на соработката за уште две години, пропадна.

Шпанскиот играч за врска дојде во Наполи од Бетис во 2018 година за 30 милиони евра, а италијанските медиуми наведуваат дека за неговите услуги се заинтересирани Реал Мадрид и Барселона.

Сезонава. Руиз одигра 14 натпревари и постигна еден гол за Наполи, но во последните пет натпревари само еднаш беше во почетниот тим. (МИА)

Коронавирус