сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 112
home Фудбал

Роналдо загуби две финалиња во низа за прв пат во клупската кариера

Роналдо загуби две финалиња во низа за прв пат во клупската кариера

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, беше дел од финалето на Купот на Италија против Наполи одиграно вчеравечер во Рим. Јувентус загуби на пенали со 2:4.

Португалецот за прв пат во клупската кариера загуби две финале во низа.

Во декември 2019 година, Роналдо како дел од Јувентус загуби од Лацио (1:3) во дуелот за италијанскиот Суперкуп.

Јувентус и Роналдо веќе 2 години го немаат освоено Купот на Италија. Клубот без Роналдо го освојуваше трофејот во ова натпреварување четири години по ред.

Коронавирус