четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Фудбал

Роналдо задоволен од Пирло, има намера да го одработи договорот со Јувентус до крајот

Роналдо задоволен од Пирло, има намера да го одработи договорот со Јувентус до крајот

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо има намера да го заврши договорот со торинскиот клуб, кој истекува во летото 2022 година.

Триесет и петгодишниот Португалец е задоволен од својот нов тренер Андреа Пирло, пренесува „Тутоспорт“.

Роналдо е задоволен од својата позиција во тимот, па затоа сака да му помогне на Пирло да го освои трофејот во неговата прва година како шеф на стручниот штаб на Јувентус. (МИА)

Коронавирус