сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Роналдо: Враќањето во Манчестер Јунајтед е мојата најдобра одлука

Роналдо: Враќањето во Манчестер Јунајтед е мојата најдобра одлука

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо изјави дека враќањето во таборот на „Црвените ѓаволи“ е најдобрата одлука што ја донел.

За потсетување, Кристијано Роналдо веќе играше за Манчестер Јунајтед во периодот од 2003 до 2009 година, откако се пресели таму од Спортинг Лисабон, во кој ја започна својата кариера. Напаѓачот играше за Јувентус од 2018 година. 36-годишниот Португалец минатата сезона стана најдобар стрелец на италијанското првенство со 29 гола. Од 2009 до 2018 година, Кристијано Роналдо беше дел од Реал Мадрид, а со „кралевите“ испиша неверојатна историја.

„Враќањето во Манчестер Јунајтед е најдобрата одлука што сум ја донел. Ова беше направено во погоден момент. Сакам да пишувам историја, да му помогнам на Манчестер Јунајтед да постигне големи резултати и да освојува трофеи“, рече Роналдо во интервју за ‘Гол’.

Коронавирус