вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 127
home Фудбал

Роналдо вечерва прослави нов јубилеј во дресот на Јувентус

Роналдо вечерва прослави нов јубилеј во дресот на Јувентус

Кристиано Роналдо вечерва стигна до нов јубилеј во дресот на Јувентус.

Јувентус е на добар пат да обезбеди победа во важниот натпревар против Сасуоло во борбата за Лигата на шампионите. Роналдо во финишот од првото полувреме го постигна голот за водство на „старата дама“ од 0:2.

ЕУРО 2020

Македонија