среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Роналдо се враќа во Мадрид

Роналдо се враќа во Мадрид

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо ќе биде во фокусот на медиумите во понеделник, кога ќе се појави на настан во Мадрид за прв пат по заминувањето од Реал Мадрид.

Пред една година, Португалецот го замени „кралскиот“ клуб со Јувентус и разочарале безброј „бели“ обожаватели. На 29 јули, напаѓачот ќе ја добие наградата „Марка Легенда“, која се дава за извонредни заслуги во областа на спортот.

Од 1997 година наваму најпопуларниот шпански весник „Марка“ удостоил со ова признание великани како Мајкл Џордан, Рафаел Надал, Мохамед Али, Усаин Болт, Лионел Меси, Мајкл Фелпс, Михаел Шумахер и Диего Марадона.

Роналдо стана првиот фудбалер со титули во Премиер лигата, Ла Лига и Серија „А“.

Коронавирус