понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 145
home Фудбал

Роналдо повреден го напушти теренот, лоши вести за Јувентус

Роналдо повреден го напушти теренот, лоши вести за Јувентус

Голем шок за Јувентус е повредата на најголемата ѕвезда, Кристијано Роналдо.

Играчот поради истегнување на мускулот мораше да го напушти теренот на натпреварот кој го игра за репрезентацијата на Португалија.

Роналдо се пушти во полн спринт по една топка, но откако не успеа да ја стигне легна на теренот и се пожали на повреда. Португалскиот медицински тим неколку минути пробуваше да ја санира на повредата, но очигледно поради серизноста на истата, мораше да ја напушти играта.

Коронавирус