сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 126
home Фудбал

Роналдо: Повеќе сакам да гледам бокс или УФЦ на ТВ отколку фудбал

Роналдо: Повеќе сакам да гледам бокс или УФЦ на ТВ отколку фудбал

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо раскажа кој спорт претпочита да го гледа на ТВ.

– Мојата страст е фудбалот, но повеќе сакам да гледам други спортови на ТВ. Помеѓу гледањето на фудбалски натпревар, бокс или борба против УФЦ, претпочитам бокс или УФЦ. Кога бев во Манчестер јунајтед, тренерот боксуваше со мене.

Мислам дека боксот е добар за фудбалот затоа што ги изострува вашите сетила, вие учите да се движите, изјави Роналдо. 

Локални избори 2021