недела, 27. септември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Роналдо: Ова е само почеток

Роналдо: Ова е само почеток

Стрелецот на голот вреден трофеј за Јувентус во италијанскиот Суперкуп, Кристијано Роналдо, по триумфот над Милан (1:0) рече дека очекува  уште многу други титули.

– Игравме добро, создадовме многу шанси. И среќен сум што го постигнав победничкиот го.. Навистина сакав да ја започнам годината со трофеј. И ја имам првата титула со Јувентус! Ова е само почеток. Ние работиме чекор по чекор. Сега треба да работите за да го освоите следниот трофеј. Во серијата А ние водиме, но патеката е долга, турнирот е тежок, така што треба да работите, изјави Португалецот.

Тој трофејот го посвети на семејството, пријателите и како што рече, сите кои го сакаат Јувентус и Кристијано.

МИА

Коронавирус