среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 49
home Фудбал

Роналдо одново стартер, Ван де Бек доби изненадувачка шанса

Роналдо одново стартер, Ван де Бек доби изненадувачка шанса

Кристијано Роналдо ќе започне од првата минута на натпреварот против Јаг Бојс во рамки од Лигата на шампионите.

Со тоа Португалецот ќе се израмни со Икер Касиљас, како фудбалери со најмногу настапи во натпреварувањето. Големо изненадување во тимот на Оле Гунар Солскјер е Дони ван де Бек, кој конечно ќе добие минутажа и шанса за докажување.

Манчестер Јунајтед: Де Хеа, Линделоф, Мегвајер, Шо, Ван-Бисака, Погба, Фред, Бруно Фернандеш, Ван де Бек, Санчо, Роналдо;

Натпреварот се игра во терминот од 18:45 часот, заедно со мечот меѓу Севиља и Салцбург.

Локални избори 2021