недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Роналдо од пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Роналдо од пенали го спаси Јуве од пораз на дуелот со Аталанта

Актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус, синоќа на домашен терен во дуел од 32. Коло, одигра нерешено 2:2 со третопласираната на табелата Аталанта.

Гостите од Бергамо два пати водеа, но нивна победа спречи Кристијано Роналдо со два гола од пенал.

За Аталанта стрелци беа Дуван Запата и Руслан Малиновски.

Јувентус со 76 бода е убедливо прв во пласманот во Серија А, втор е Лацио со 68, Аталанта има 67, Интер 65 и натпревар помалку.

Коронавирус