петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Роналдо „неповратно најлош“, ниска оценка за мечот против Милан

Роналдо „неповратно најлош“, ниска оценка за мечот против Милан

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ја доби најлошата оценка за своето издание на натпреварот од 35. коло на Италијанскиот фудбалски шампионат со Милан (0:3).

Италијанското издание „Газета дело Спорт“ објави рејтинг, со кој се оценуваат играчите и тренерот на Јувентус. Роналдо доби најнизок резултат – 4. Тој беше наречен „неповратно најлош“. Истата оценка ја заработи и главниот тренер Андреа Пирло.

Најдобри поени во Јувентус добија дефанзивецот Матијас де Лихт и голманот Војчех Шчесни – 6.

Милан со 72 поени, се искачи на третото место. Јувентус има 69 бода и е на 5. позиција. (МИА)

Коронавирус