петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 109
home Фудбал

Роналдо: Не постојат совршени сценарија

Роналдо: Не постојат совршени сценарија

Кристијано Роналдо во интервју за „ЕСПН Бразил“ признава дека целта да настапи на уште едно Светско првенство, тоа во Катар на крајот на 2022.

Португалија не успеа да го освои првото место во својата група по поразот од Србија во последниот меч и сега во март ќе игра првин со Турција во полуфиналето на баражот пред во одлучувачкиот меч да игра со подобриот од мечот помеѓу Италија и Македонија.

„Ќе биде тажно ако не ја оствариме целта и играме на Светското првенство. Во фудбалот и животот поминуваме низ тешки моменти, но најважно е да се вратиме бргу на нозе. Нѐ очекуваат тешки битки. Прво против Турција, а ако победиме, тогаш мислам дека ќе одиме на Италија. Ќе видиме. Ќе бидеме подготвени. Тоа е животот, не постојат совршени сценарија“, вели Роналдо.

Коронавирус