вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 88
home Фудбал

Роналдо на загревање нокаутира редар на стадионот во Берн (ФОТО)

Роналдо на загревање нокаутира редар на стадионот во Берн (ФОТО)

Кристијано Роналдо постигна гол за водство на Манчестер јунајтед во Берн против Јанг Бојс (1-0), но пред почетокот на натпреварот нокаутирал еден редар кој се наоѓал на стадионот.

Португалецот испратил една топка која завршила во редарот, а тој останал да лежи на подот, по што Роналдо отрча да провери дали е во ред.

Коронавирус