четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 215
Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните во Тетово

home Фудбал

Роналдо може да го напушти Јувентус на крајот на сезоната

Роналдо може да го напушти Јувентус на крајот на сезоната

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, може да го напушти тимот на крајот на сезоната.Ова го објави на Твитер новинарот Пјетро Балзано Прота.

Причините за можнотозаминување на 35-годишниот Португалец не се познати.

Оваа сезона Роналдо одигра 32 натпревари, во кои постигна 25 голови и направи 9 асистенции. Тој се пресели од Реал Мадрид во Јувентус во 2018 година.

Transfermarkt ја проценува вредноста на играчот на 60 милиони евра.

Парламентарни избори 2020