недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 68
home Фудбал

Роналдо ќе инсистира да биде во првите 11 во составот на Манчестер јунајтед

Роналдо ќе инсистира да биде во првите 11 во составот на Манчестер јунајтед

Кристијано Роналдо ќе инсистира да биде во првите 11 во составот на Манчестер јунајтед за средбата со Њукасл.

-Никогаш не мислев дека можам да се вратам во Јунајтед, но горд сум што се случи. Возбуден сум, навистина сакам да започнам да настапувам најдобро што можам. Многу сум среќен, исто како и моето семејство. Се разбира, ќе бидам нервозен во сабота, но сега сум поискусен, повозрасен [отколку во 2003 година]. Ќе бидам подготвен. И ќе вршам притисок врз Ола (Солскјер) да ме вклучи во стартниот состав, изјави Роналдо во интервју за клупската ТВ.

На 11 септември, Манчестер Јунајтед ќе го пречека Њукасл во Премиер лигата. (МИА)

Локални избори 2021