сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

РОНАЛДО И ГЕОРГИНА ЧЕКААТ БЛИЗНАЦИ – фудбалерот објави фотографија во постела со бремената сопруга и за еден час собра 10 милиони лајкови

РОНАЛДО И ГЕОРГИНА ЧЕКААТ БЛИЗНАЦИ – фудбалерот објави фотографија во постела со бремената сопруга и за еден час собра 10 милиони лајкови

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина наскоро повторно ќе станат родители.

Роналдо денеска на својот Инстаграм профил објави дека тој и Георгина очекуваат близнаци.

„Пресреќен сум што можам да објавам дека очекуваме близнаци. Нашите срца се полни со љубов и едвај чекаме да ве запознаеме“, изјави Роналдо со фотографија со Георгина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Коронавирус