петок, 25. септември 2020. Вести денес: 50
home Фудбал

Роналдо го извади медалот по поразот од Лацио во италијанскиот Суперкуп

Роналдо го извади медалот по поразот од Лацио во италијанскиот Суперкуп

Лацио го совлада Јувентус (3:1) во дуелот за италијанскиот Супер куп. За време на доделувањето на медалите, напаѓачот на „бјанко-нерите“, Кристијано Роналдо го симна од себе својот сребрен медал, кој се доделува како утешна награда.

Триесет и четиригодишниот Роналдо го одигра целиот натпревар.

За Лацио, оваа беше петти трофеј во Суперкупот. Јувентус е најтрофеен со осум титули, Милан има седум, Интер исто како и Лацио – пет.

Коронавирус