среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 99
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Фудбал

Роналдо ги покажа трофеите од музејот: Овие награди не можат да ги украдат

Роналдо ги покажа трофеите од музејот: Овие награди не можат да ги украдат

Кристијано Роналдо по ФИФА изборот на најдобрите играчи на годината, објави фотографија од камери за надзор на музејпт „ЦР 7“.

– Никој не може да ги украде овие трофеи. Има алармен систем, напиша Роналдо на Инстаграм.

Шпанските медиуми ова го протолкуваа како реакција на Роналдо, на ФИФА која го критикуваше за отсуството на церемонијата на доделувањето на наградите.

ФИФА пред два дена го избра Лука Модриќ за фудбалер на годината, а во најтесна конкуренција беа Мохамед Салах и Кристијано Роналдо.

Коронавирус