четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 112
home Фудбал

Роналдо добива повеќе пари од Инстаграм, отколку од Јувентус (ФОТО)

Роналдо добива повеќе пари од Инстаграм, отколку од Јувентус (ФОТО)

Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во историјата, па во текот на кариерата освен голем број рекорди, успеа да заработи и многу пари.

Во моментов Роналдо во Јувентус заработува околу 34 милиони долари, а интересно е тоа што Португалецот добива повеќе пари од рекламите на Инстаграм.

Португалецот на Инстаграм има 186 милиони фанови, кои му носат заработка од дури 47,8 милиони долари, што е навистина неверојатна сума.

 

View this post on Instagram

 

Ronaldo made more money off Instagram ads than his Juve salary ?

A post shared by Italian Football TV (IFTV) (@italianfootballtv) on

Коронавирус