вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 16
home Фудбал

Роналдо доби казна за паркирање (ФОТО)

Роналдо доби казна за паркирање (ФОТО)

Правилата важат за сите на Островот, па така и за првата ѕвезда на Манчестер јунајтед, како и еден од најдобрите фудбалери во светот на најспоредната работа.

Фудбалерите на Манчестер јунајтед во пресрет на големото градско дерби против Манчестер Сити кое е предвидено да се одигра во сабота со почеток од 13,30 часот, беа на заеднички ручек во познат италијански ресторан.

Кристијано Роналдо ги предводеше ѕвездите на „Црвените ѓаволи“, меѓутоа тој како прва ѕвезда на клубот од „Олд Трафорд“ се соочи со мала непријатност откако се здоби со казна за паркирање.

Коронавирус