понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Фудбал

Роналдо доби честитки од клубовите за кои играше: Само овој клуб го игнорираше неговиот роденден (ФОТО)

Роналдо доби честитки од клубовите за кои играше: Само овој клуб го игнорираше неговиот роденден (ФОТО)

Кристијано Роналдо вчера наполни 34 години, од Реал Мадрид се пресели во Јувентус каде игра одлично, сезонава на 22 натпревари постигна 17 голови на што придодаде и 7 асистенции.

Роналдо кај Реал Мадрид настапи на 438 натпревари и постигна 450 голови, тој е најдобриот стрелец во историјата на клубот, но тоа е недоволно „кралевите“ да му го честитаат роденденот.

Спортинг каде ја започна кариерата и Јунајтед каде се потврди како играч од екстра класа на сите социјални мрежи му го честитаа роденденот.

Реал Мадрид тоа не го направи, причината е непозната.

Локални избори 2021