четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Роналд Куман дoби oткaз: Жоан Лапорта нe caкa кpaткopoчно peшeниe

Роналд Куман дoби oткaз: Жоан Лапорта нe caкa кpaткopoчно peшeниe

Роналд Куман е поранешен тренер на Барселона, така барем пренесува угледниот „Гол“, а веста ќе биде официјална во следните неколку часа.

Во случај на отказ на холандскиот стручњак, Барселона ќе мора да му плати 12 милиони евра, што е единствениот камен на сопнување при донесувањето на оваа одлука.

Локални избори 2021