вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 13
home Фудбал

Романски судии на мечот против Холандија

Романски судии на мечот против Холандија
Referee Istvfln Kovflcs (ROU) Reggio Emilia 16-06-2019 Stadio Citt‡ del Tricolore Football UEFA Under 21 Championship Italy 2019 Group Stage - Final Tournament Group A Poland - Belgium Photo Cesare Purini / Insidefoto PUBLICATIONxNOTxINxITA CesarexPurini

Репрезентацијата на Македонија се подготвува за последниот натпревар на Европското првенство, во Амстердам против домаќинот Холандија.

УЕФА на два дена до натпреварот ги делегираше и арбитрите од Романија за натпреварот на „Јохан Кројф Арена“.

Главен судија ќе биде Иштван Ковач додека помошници ќе му бидат Васил Флорин Маринеску и Овидиу Артен. Четврти судија ќе биде Георги Кабаков од Бугарија додека задолжен за ВАР е Марко Ди Бело од Италија.

 

Коронавирус