четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 191
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Фудбал

Рома тргнува по Педро

Рома тргнува по Педро

Рома е заинтересирана за напаѓачот на Челси, Педро, пренесува „Фудбал Италија“.

Италијанците се едни од главните кандидати за потписот на 32-годишниот Шпанец, се вели во публикацијата, но други медиуми тврдат дека Јувентус исто така покажува сериозен интерес.

Договорот на Педро со Челси истекува на крајот на јуни и тој може да го напушти тимот како слободен агент.

Во сезоната 2019/2020, Педро има 2 гола и 3 асистенции на 18 натпревари за лондонскиот тим.

Парламентарни избори 2020