петок, 23. јули 2021. Вести денес: 163
home Фудбал

Рома се согласи на договор со Мхитаријан до 2023 година

Рома се согласи на договор со Мхитаријан до 2023 година

Играчот за врска на Рома, Хенрих Мхитаријан ќе го продолжи договорот со клубот, објави новинарот Николо Шира.

Според Шира, 32-годишниот Ерменец ќе потпише договор до 2023 година со плата од 4,5 милиони евра плус бонуси.

Во сезоната 2020/21, Мхитаријан одигра 46 натпревари за Рома, постигна 15 гола и 13 асистенции. Тековниот договор на играчот важи до крајот на јуни 2021 година.

На 29 мај беше објавено дека Мхитаријан ја одбил понудата на Зенит.

Коронавирус