петок, 3. декември 2021. Вести денес: 95
Во живо

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

home Фудбал

Ројс влезе во „Клуб 100“ во Бундеслигата

Ројс влезе во „Клуб 100“ во Бундеслигата

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс вчеравечер на дуелот со Лајпциг го постигна својот 100.гол во Бундеслигата.

Ројс погоди во првата минута од судиското надополнување за победа од 4:1 на Борусија.

Од 100. голови во најсилното Германско фудбалско првенство, Ројс 64 реализирал во дресот на Борусија Дортмунд, додека 36 како играч на Борусија Менхенгладбах.

Тој досега има одиграно 234 бундеслигашки натпревари.

(Миа)

Коронавирус