петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 66
home Фудбал

Ројс може да се врати на теренот на натпреварот против Баер

Ројс може да се врати на теренот на натпреварот против Баер

Тренерот на Борусија Дортмунд, Марко Розе зборуваше за состојбата на играчот од средниот ред Марко Ројс.

– Марко веќе се чувствува подобро, очекуваме дека ќе може да игра во следната рунда, го цитира Розе прес-службата на германскиот клуб.

Во сезоната 2021/22, Ројс одигра пет натпревари за Борусија, постигна два гола и две асистенции.

Триесет и двегодишниот Германец го пропушти вчерашниот натпревар со репрезентацијата против Исланд (4:0) поради проблеми со коленото.

Локални избори 2021