сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 101
home Фудбал

Рохо тргна да фрла ПП апарат во општата тепачка, Ерера излезе со урнебесна реакција (Видео)

Рохо тргна да фрла ПП апарат во општата тепачка, Ерера излезе со урнебесна реакција (Видео)
MANCHESTER, ENGLAND - MAY 09: Ander Herrera and Marcos Rojo of Manchester United in action during a first team training session at Aon Training Complex on May 09, 2019 in Manchester, England. (Photo by John Peters/Manchester United via Getty Images)

Бока Јуниорс претрпе елиминација во осминафиналето на Копа Либертадорес, но никој не зборува за конечниот резутлат од овој натпревар, од едноставна причина што по крајот на средбата настана невиден хаос на теренот и во подтрибинскиот простор.

Атлетико Минеиро се пласираше во наредната рунда откако излезе како победник во чудниот пенал рулет во кој прецизен беше само еден играч на Бока Јуниорс, но триумфот на Бразилците остана во сенка на она што се случи во продолжение.

Претставници на двата тима влегоа во жесток клинч, се разменуваа удари и се фрлаа различни предмети, а дел од играчите велгоа во клинч и тепачка со обезбедувањето и полицијата.

Лудите сцени од Јужна Америка најдобро ги отсликува моментот кога Маркос Рохо тргна да фрла со ПП апарат кон „непријателите“, па сега неговата луда замисла доби и урнебесна страна, бидејќи неговиот поранешен соиграч Андер Ерера излезе со оригинална објава на социјалните мрежи.

Инаку, Маркос Рохо беше единствениот прецизен пеналџија на Бока уште во воведната серија, по што следеа три промашувања и болна елиминација пред да настане невидена мешаница и општа тепачка.

Коронавирус