вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Фудбал

Рохо пред трансфер во Вулверхемптон за 28 милиони евра

Рохо пред трансфер во Вулверхемптон за 28 милиони евра

Вулверхемптон е многу близу до комплетирањето на договорот за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Маркос Рик, објави англиски „Телеграф“.

Менаџерот на „црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо се согласил да го ослободи 28-годишниот Аргентинец за 28 милиони евра и да ги искористи парите за привлекување на Хари Мегваер, кој е проценет на 67,5 милиони евра.

Рохо минатата сезона забележа само 12 натпревари за Јунајтед, во кои доби 6 жолти картони. На 16 март тој го продолжи договорот со клубот до 2021 со опција за уште една сезона.

Коронавирус