среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Фудбал

Роџерс прослави јубилеј – 100 победи во Премиер лигата

Роџерс прослави јубилеј – 100 победи во Премиер лигата

Тренерот на Лестер, Брендан Роџерс вчеравечер со Лестер го победи Барнли во премиерлигашки натпревар со 4:2. За тренерот оба беше 100-та победа во Премиер лигата.

Роџерс до овој јубилеј стигна по 210 настапи и стана 4. британски тренер по овој индикатор.

Само Алекс Фергусон, Кени Далглиш и Кевин Киган извојуваа повеќе од 100 победи во англискиот шампионат.

Коронавирус