понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 276
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Родригез: Јас сум во Реал Мадрид заради сплет на околности

Родригез: Јас сум во Реал Мадрид заради сплет на околности

Играчот од средниот ред а Реал, Хамес Родригез изјави дека пред почетокот на сезоната сакал да го напушти тимот.

–Нема да го именувам клубот, но имав можност да одам во одличен тим. Знаев дека нема да играм тука постојано. Не ми беше дозволено да заминам од различни причини. Јас сум тука заради околности, а не затоа што сакав. Не знаев дека ќе добијам толку голема минутажа. Се надевам дека во иднина ќе можам да играм уште повеќе. Знам дека имам талент и неопходно ниво. Со напорна работа е можно, истакна Родригез.

Оваа сезона Колумбиецот има постигнато гол и асистенција на 14 натпревари.

Парламентарни избори 2020