понеделник, 9. мај 2022. Вести денес: 133
home Фудбал

Роберт Левандовски ја освои наградата „The Best“ на ФИФА (ВИДЕО)

Роберт Левандовски  ја освои наградата „The Best“ на ФИФА (ВИДЕО)

Светската фудбалска федерација (ФИФА), како секоја година и оваа ги избра најдобрите на свечената церемонија „The Best“.

Очекувано, најголемо исчекување имаше за прогласувањето за најдобриот фудбалер на светот за 2021 година. Така, за најдобар играч беше избран Роберт Левандовски, победувајќи ја конкуренцијата на Лионел Меси и Мохамед Салах.

Коронавирус